9 porad, dzięki którym zwiększysz liczbę odwiedzin na stronie [11/150]

Każdy właściciel strony internetowej chce zwiększać liczbę odwiedzin w swojej witrynie. Ze względu na rosnącą konkurencję coraz trudniej jest wybić się na rynku. Czy jest więc jakiś sposób na zwiększenie liczby odwiedzin? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

1. Pozycjonowanie

Prawda jest taka, że bez SEO nie dasz rady się wybić na tle konkurencji. SEO to podstawa. Podczas tworzenia treści staraj się pisać zgodnie z zasadami pozycjonowania, ponieważ w ten sposób zwiększasz szansę na zwiększenie liczby odwiedzin w witrynie.

2. Współpraca

Nawiąż współpracę z serwisami i blogerami z Twojej branży. Daj o sobie znać w innych miejscach w sieci. Uwierz nam, że takie rozwiązanie na pewno zwiększy liczbę odwiedzin.

3. Social Media

Nie zapominaj o działalności w mediach społecznościowych. Stwórz profile na Facebooku i Instagramie i ruszaj z kampanią, która będzie promowała Twoją stronę www.

4. Google Ads

Podobnie jak w przypadku SEO, reklamy w Google są najważniejszymi działaniami, które należy realizować. Dzięki nim Twoja strona stanie  się jeszcze bardziej rozpoznawalna co  spowoduje większą ilość odwiedzin.

5. Mailing

Stwórz bazę mailingową i twórz newslettery, w których będziesz odsyłać do swojej strony www. Za pomocą mailingu możesz w prosty i szybki sposób poinformować swoich czytelników o nowościach, które pojawiły się na stronie.

6. Blog

Stwórz bloga, na którym będziesz publikować wpisy branżowe. Ciekawym rozwiązaniem jest publikowanie opinii i recenzji. Pamiętaj jednak o zasadach SEO, ponieważ dzięki temu tekst będzie jeszcze bardziej widoczny.

7. Linki

Linki pozycjonujące są niezwykle ważnymi elementami, o których nie można zapomnieć, ponieważ mają ogromny wpływ na zwiększenie widoczności stron www.

8. Przejrzystość

Podczas projektowania strony www pamiętaj o tym, żeby strona była przejrzysta i czytelna dla odbiorców. Niezrozumiałe komunikaty i chaos sprawią, że odbiorcy szybko uciekną z Twojej witryny.

9. Marka osobista

Buduj pozycję eksperta za pomocą wartościowych treści. Jeśli masz taką możliwość i chcesz stworzyć filmiki wideo z poradami, to warto zastanowić się nad stworzeniem kanału na YouTube. Możesz skorzystać również z innego rozwiązania np. Instagram Stories.

Podsumowanie

Rozwiązań jest wiele, jednak pamiętaj o tym, aby używać ich właściwie. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań stwórz kroki, których będziesz się trzymać. Takie posunięcie z pewnością pomoże Ci w osiągnięciu Twojego celu, jakim jest zwiększenie liczby odwiedzin. Powodzenia!

Kategorie

Podobne artykuły

Nie chcesz niczego przegapić?

Najnowsze wpisy, porady
i materiały prosto na Twój e-mail