Czym są boty na Messenger i dlaczego warto z nich korzystać?

To temat, który będziemy z pewnością jeszcze nie raz poruszać, gdyż jesteśmy sami pod wrażeniem, jak wiele korzyści może przynieść wykorzystanie botów w marketingu.

 

Prawdopodobnie miałeś już styczność z botem na Messengerze i pomyślałeś, że to ciekawe rozwiązanie, z fajnie byłoby skorzystać w swojej działalności, by poprawić sprzedaż. Masz rację. Boty na Messegerze stopniowo zyskują na popularności. Sęk w tym, że większości wydaje się to zbyt skomplikowane i myślą, że tylko wielkie korporacje mogą wykorzystywać takie narzędzie. Nic bardziej mylnego.

 

 

Ale zacznijmy od początku. Czym boty w ogóle są?

Jest to program, który w imieniu danej firmy odpowiada na wiadomości wysłane do strony na Facebook’u. Pierwsza myśl, która zapewne przychodzi do głowy, to skąd ten program wie, co ma odpowiedzieć. I tu tkwi cała tajemnica. Narzędzie to jest bardzo rozwinięte, dlatego nasz odbiorca ma często poczucie, jakby rozmawiał z prawdziwym człowiekiem.

boty na messenger, www, social media

Jak to się dzieje? Wszystko dzięki automatyzacji, która już zawładnęła światem e-mail marketingu i jest doskonałym rozwiązaniem dla komunikacji przy pomocy botów na Messengerze. Dzięki dostępnym narzędziom można w sposób zaawansowany dostosować treść wiadomości wysyłanych do odbiorców. Dzięki temu odpowiedzi są adekwatne do zadawanych pytań, a Ty nie musisz poświęcać wielu godzin na udzielanie odpowiedzi.

 

 

Jak wykorzystać w swojej firmie?

Zastosowania botów w Messengerze może być bardzo dużo. Pewnie spotkałeś się już z sytuacją, iż po dodaniu komentarza w poście otrzymujesz wiadomość z darmowym e-bookiem czy planem treningowym. Wystarczy, że klikniesz przycisk „Rozpocznij konwersację”. I już trafiłeś na listę mailgnową danej firmy. Proste, a na dodatek wiele z ogólnodostępnych narzędzi jest darmowych.

Inny przykład, to po wejściu na daną stronę pojawia się okienko pop-up, z możliwością pobrania darmowego webinaru. Oczywiście, że jesteś zainteresowany, a więc pobierasz klikając „Send to Messenger” i zostajesz przeniesiony do standardowego okienka komunikatora Facebook’a.

boty na messenger, www, social media

Możliwości jest naprawdę wiele, a każdy nowy kontakt, to szansa na zwiększenie sprzedaży, dlatego warto wziąć pod uwagę boty w swoich działaniach marketingowych. Szczególnie firmy, do których często piszą Klienci na Messenger, czyli branża kosmetyczna, fryzjerzy, siłownie, restauracje, kwiaciarnie, hotele, cukiernie i inne firmy usługowe, powinny jak najszybciej wprowadzić takie rozwiązanie, aby usprawnić kontakt z Klientem.

 

 

Jakie korzyści przyniesie zastosowanie bota?

  • trafiasz z odpowiednim komunikatem do odbiorcy, który nie traktuje tego jak reklamę, gdyż otrzymuje dopasowaną odpowiedź na swoje pytanie czy problem,
  • pozyskujesz nowych Klientów, którzy wyrażają zgodę na komunikację z Tobą, ponieważ oferujesz im coś w zamian,
  • bardzo dobra konwersja i statystyki,
  • prawie 100% dostarczalność wiadomości, ponieważ Polacy uwielbiają Messenger’a i chętnie odczytują wiadomości,
  • zwiększenie sprzedaży, poprzez prezentowanie odpowiedniej oferty Klientom,
  • efekt „wow”, gdyż jest to jeszcze stosunkowo nowa metoda, co pozwala wyróżnić się spośród konkurencji.

 

 

Przy ciągle rosnącej liczbie reklamodawców na Facebook’u, Messenger wydaje się być przyszłościową platformą dla komunikacji z Klientami. Boty stają się coraz bardziej powszechne i warto wdrożyć to rozwiązanie również w swojej firmie.

Myśląc o automatyzacji, która znacząco usprawnia komunikację z Klientami, warto poświęcić na nią trochę czasu lub zlecić to profesjonalistom. Szybko przekonasz się, jakie rewelacyjne efekty można osiągnąć dzięki takiej komunikacji.

 

 

 

 

Podobne artykuły

Nie chcesz niczego przegapić?

Najnowsze wpisy, porady
i materiały prosto na Twój e-mail