Jak zadbać o bezpieczeństwo strony internetowej

Jak zapewnić stronie internetowej bezpieczeństwo? To proste, wystarczy skorzystać z naszej opieki administracyjnej. Jest to usługa, dzięki której można być spokojnym o działanie witryny, a także serwera.

Na czym polega administracja strony www?

Administracja strony www opartej o WordPress jest bardzo czasochłonnym zajęciem, które wymaga skrupulatności i dbałości o szczegóły. W ramach opieki administracyjnej dbamy o:

  • Aktualizacje WordPress i wtyczek – uaktualnienia dodają nowe funkcjonalności, a także pozwalają na pozbycie się błędów i luk, które mogą wykorzystać hakerzy.
  • Stały nadzór nad działaniem serwera – nasi programiści stale sprawdzają użycie zasobów serwera i w razie potrzeby reagują na problemy.
  • Kopie zapasowe – automatyczne backupy bazy danych i całej strony w okresie 2 dni wstecz.
  • Usuwanie awarii w 24h – szybko reagujemy na zgłoszenia awarii – zwykle wystarcza nam jeden dzień roboczy.
  • Bezpieczeństwo danych – trzymamy kopie zapasowe danych na zabezpieczonym serwerze.

Co może grozić stronie bez opieki administracyjnej?

Strony internetowe oparte na systemie WordPress powinny być regularnie aktualizowane.

Nowe wersje WordPressa wprowadzane są średnio dwa razy w miesiącu, a każda wtyczka zainstalowana na stronie musi dostosować swój kod do obecnej wersji WordPressa. Średnio po dwóch miesiącach wychodzi 25 aktualizacji, które należy wykonać ręcznie.

Nieaktualizowana strona internetowa może być podatna na ataki, takie jak błąd znajdujący się w wersji 4.7 (naprawiony w maju 2017).

Kategorie

Tagi

Podobne artykuły

Nie chcesz niczego przegapić?

Najnowsze wpisy, porady
i materiały prosto na Twój e-mail