Case Study – Przykład sprzedażowej kampanii Google AdWords

AdWords, czyli reklamy w wyszukiwarce Google i na stronach partnerskich. Zapraszamy do sprawdzenia jak wygląda reklama w Google “od zaplecza” na podstawie naszego klienta.

Profil działalności firmy

Firma z branży medycznej zajmująca się specjalistycznymi terapiami.

Problem

Potencjalni klienci nie wiedzieli o istnieniu firmy, dlatego nie mieli możliwości skorzystania z oferty. Brak klientów połączony z dużym kosztem prowadzenia działalności prowadził do comiesięcznej straty.

Cel kampanii

Pozyskanie klientów ze strony internetowej. Na stronie znajduje się formularz kontaktowy i telefon, które pozwalają na zapisanie się na zabieg. Przed rozpoczęciem kampanii klient nie otrzymywał żadnych telefonów ani zamówień przez email – dzięki AdWords to się zmieniło.

Jak tego dokonaliśmy?

  1. Utworzyliśmy kampanie w sieci wyszukiwania. Zawęziliśmy kampanię przede wszystkim do miejscowości + 50km (jest to biznes o charakterze lokalnym), a także demografię – z usług firmy korzysta specyficzna grupa odbiorców.
    kampania Google Ads
  2. Na przestrzeni miesięcy zmniejszyliśmy koszty reklamy i sprawiliśmy, że za te same pieniądze Klient otrzymał więcej płatnych odwiedzin:
  • Dobraliśmy odpowiednie słowa kluczowe
  • Wprowadziliśmy rozszerzenia reklamy zwiększające zainteresowanie reklamą.

kampania Google Ads

 

Efekt

Kilkadziesiąt osób kupiło zabieg o wartości 100 zł. Kampania w całości kosztowała tylko 240 zł. Reklama w sieci wyszukiwania wpłynęła na rozpoznawalność marki, dlatego klienci zaczęli kojarzyć nazwę firmy z typem wykonywanej usługi. Jednocześnie spowodowała, że klient wydłużył kampanię na rok do przodu.

Kategorie

Tagi

Podobne artykuły

Nie chcesz niczego przegapić?

Najnowsze wpisy, porady
i materiały prosto na Twój e-mail