Dobra strona internetowa, czyli jaka?

W dzisiejszym świecie online, posiadanie dobrej strony internetowej jest kluczowe dla sukcesu każdej firmy. Jeśli trafiłeś na ten artykuł, to najprawdopodobniej planujesz stworzenie własnej strony www lub ulepszenie już istniejącej. W obu przypadkach jesteś we właściwym miejscu! Postaram się przedstawić najważniejsze cechy, które powinna posiadać dobra strona www.

Przejrzysty i atrakcyjny design

Design strony internetowej to pierwsza rzecz, na którą zwracają uwagę odwiedzający. Dobra strona www powinna estetycznie się prezentować i mieć łatwą w nawigacji strukturę. Użytkownik powinien szybko odnaleźć informacje, których szuka.

Użyteczność

Nawet najprostsze typy stron powinny być tworzone w określonym celu. Zadbaj o intuicyjną obsługę, nieskomplikowaną budowę, czytelną ofertę i opis działań Twojej firmy. Treści na stronie powinny dostarczać odbiorcy informacji, których potrzebuje. Zamieść informacje o kluczowych korzyściach, jakie przynoszą Twoje usługi czy produkty.

Optymalizacja SEO

Kolejnym aspektem jest optymalizacja pod kątem SEO (Search Engine Optimization). Strona www musi być przyjazna dla wyszukiwarek internetowych, aby łatwo trafiła do potencjalnych klientów. Istotne kwestie to: dobranie słów kluczowych, metadane, optymalizacja obrazków oraz szybkość ładowania strony.

Responsywność

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych takich jak smartfony czy tablety. Dlatego dobra strona www powinna być responsywna, czyli dostosowująca się do różnych rozdzielczości ekranów, co ułatwi użytkownikom przeglądanie treści. Klienci z reguły nie lubią czekać, dlatego ważne jest by serwis nie ładował się zbyt długo, istotna jest szybkość działania i usunięcie nieprawidłowych przekierowań.

Wartościowa treść

Tworzenie wartościowych treści jest kluczowe. Warto zadbać o oryginalność i unikatowość tekstów, które będą prezentować ofertę firmy w sposób przystępny i atrakcyjny dla odbiorców. Ważne jest, by dodać do tekstów frazy kluczowe. Pamiętaj również o regularnym aktualizowaniu treści na stronie.

Realizacje i portfolio

Nie zapomnij zamieścić na swojej stronie informacji dotyczących wcześniejszych realizacji – to świetne narzędzie marketingowe! Klienci chętniej skorzystają z usług firmy mającej bogate portfolio i potwierdzone doświadczenie.

Podsumowując, dobra strona internetowa powinna realizować cele firmy i prowadzić klienta w stronę domknięcia sprzedaży. Jeśli planujesz stworzenie lub ulepszenie swojej strony www, zalecam zwrócić szczególną uwagę na wymienione wyżej kwestie. Warto zlecić audyt strony internetowej, aby eksperci ocenili ją fachowym okiem. Po przeczytaniu artykułu zachęcam sprawdzić zakładkę „ Portfolio” – znajdziesz tam nasze realizacje stron. Zyskaj inspiracje i dowiedz się, co aktualnie przyciąga uwagę użytkowników.

Podobne artykuły

Nie chcesz niczego przegapić?

Najnowsze wpisy, porady
i materiały prosto na Twój e-mail