Od jednego obrazu do pełnej siatki 3D? PanoHead: Synteza 3D uwzględniająca geometrię całej głowy w 360∘

PanoHead to możliwość tworzenia realistycznych awatarów 3D

Synteza i rekonstrukcja trójwymiarowej głowy ludzkiej zyskała ostatnio coraz większe zainteresowanie w grafice komputerowej. Istniejące najnowocześniejsze generatywne sieci 3D (GAN) do syntezy 3D ludzkiej głowy są albo ograniczone do widoków z przodu, albo trudne do zachowania spójności 3D przy dużych kątach widzenia. W niewyobrażalnym świecie trójwymiarowej rekonstrukcji i syntezy ludzkiej głowy, PanoHead wyraźnie jest na prowadzeniu. Dzięki PanoHead, nawet długie falujące i afro fryzury są możliwe do osiągnięcia – to cecha, która wyróżnia PanoHead od innych technologii.

PanoHead umożliwia kompozytową syntezę głowy w różnych środowiskach, dając możliwość tworzenia realistycznych awatarów 3D, które można oglądać  z dowolnej pozycji. System PanoHead może nawet zrekonstruować pełne głowy 3D z pojedynczych obrazów wejściowych – to technika, która jest nie tylko fascynująca, ale otwiera drzwi do tworzenia spersonalizowanego awatara.

Prezentacja zespołu z University of Wisconsin-Madison jest dostępna pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=Y8NXiBOEWoE

Własne foto-realistyczne awatary

Tempo postępu w dziedzinie generatorów 3D jest zdumiewające. Oczywistym jest fakt, że nastąpi zaludnianie wirtualnych światów naszymi własnymi foto-realistycznymi awatarami. To rewolucja dla twórców gier komputerowych. Od teraz hasło: „Jesteś bohaterem gry”, jeszcze nigdy nie miało w sobie takiej mocy!

Etyka

Spójrzmy na względy etyczne. PanoHead nie jest specjalnie zaprojektowany do jakichkolwiek złośliwych zastosowań, ale twórcy zdają sobie sprawę, że można manipulować rekonstrukcją portretu w jednym widoku, co może stanowić zagrożenie społeczne. Miejmy nadzieję, że ta metoda nie będzie wykorzystywana do naruszania praw innych osób w jakiejkolwiek formie.

Rewolucja w procesie tworzenia cyfrowych awatarów 3D

Na rynku szybko staje się popularny RODIN – jeden z najlepszych generatorów AI 2D-to-3D, oparty na sztucznej inteligencji. Zrewolucjonizował proces tworzenia cyfrowych awatarów 3D, przyspieszając to, co było żmudnym procesem. Użytkownik może dostosować awatar za pomocą manipulacji tekstowej, edytować atrybuty takie jak: płeć, wiek, akcesoria i wyświetlać w widokach 360 stopni! Plusem jest różnorodność typów awatarów 3D, od pochodzenia etnicznego przez kształt twarzy aż po fryzurę, umożliwiając tworzenie prawdziwej osobowości modela.

Podsumowując, PanoHead to inspirujące osiągnięcie w dziedzinie grafiki 3D i wizji komputerowej. Jego możliwość tworzenia widoku pełnej głowy 360° o zróżnicowanym wyglądzie odróżnia go od wszelkich innych technologii GAN i pokazuje, do czego tak naprawdę możemy dążyć – realistycznych, spersonalizowanych awatarów 3D. PanoHead wyznacza ciekawy kierunek tworzenia portretów 3D i stanowi prawdziwą innowację w tej dziedzinie.

Podobne artykuły

Nie chcesz niczego przegapić?

Najnowsze wpisy, porady
i materiały prosto na Twój e-mail