12 kroków, o których trzeba pamiętać podczas tworzenia strony internetowej

Podczas przygotowywania wielu projektów stron internetowych dla naszych klientów bardzo często otrzymujemy od nich pytania o cały proces tworzenia strony internetowej. W poniższym wpisie postaramy się przybliżyć Wam ten temat. Cały etap realizacji strony www podzieliliśmy na 12 punktów. Zachęcamy Cię do sprawdzenia, dlaczego warto mieć własne miejsce w sieci oraz dokładnych etapów tworzenia strony internetowej.

Czy warto mieć stronę internetową?

Zanim przedstawimy Ci konkretne etapy tworzenia strony internetowej, sprawdzimy najpierw, czy warto mieć w ogóle własną witrynę. Jak się okazuje – jak najbardziej. Dzięki niej możesz przede wszystkim budować swój wizerunek w świecie online, docierając do szerszej grupy klientów i wyróżniając się na tle konkurencji.
Strona internetowa jest również najlepszym miejscem na zaprezentowanie Twojej oferty. Bez względu na to, czy masz restaurację, warsztat samochodowy, czy klub fitness – w jednym miejscu możesz zamieścić wszystkie niezbędne informacje, które zachęcą klientów do skorzystania z Twoich usług lub zakupu produktu właśnie u Ciebie.
Mówiąc o korzyściach płynących ze stworzenia własnej strony internetowej, nie możemy zapomnieć o fakcie, że w świecie online nie istnieją żadne ograniczenia. Dzięki czemu, jeśli nie działasz stricte lokalnie, to możesz dotrzeć ze swoją ofertą do klientów z różnych części Polski. A jeżeli Twój biznes skupia się na konkretnej miejscowości, to dzięki stronie internetowej konsumenci będą mogli bez problemu Cię znaleźć.

Etapy tworzenia strony internetowej

1.  Brief. Analizujemy Twoją firmę, branżę, konkurencję. Pytamy o preferencje. Określamy cele do zrealizowania. To jeden z najważniejszych etapów tworzenia stron internetowych.
2.  Zbieramy i tworzymy materiały na stronę www
3.  Koncepcja kreatywna. Wyszukujemy inspiracje i benchmarki. Wybieramy najlepsze kierunki dla zaprojektowania całości.
4.  Projektujemy unikalne ekrany/plansze stron.
5.  Wprowadzamy ikonki, fonty, zdjęcia i ilustracje.
6.  Układamy projekt, pokazując Ci sposób nawigacji po stronie. Zwracamy tutaj uwagę na UX, użyteczność, optymalizację SEO.
7.  Twój ruch – analizujesz otrzymane projekty.
8.  Wprowadzamy wskazane przez Ciebie korekty i projektujemy kolejne plansze/ekrany.
9.  Rozpoczynamy kodowanie i programowanie strony.
10. Przechodzimy do testowania i weryfikujemy brakujące treści. Otrzymujesz od nas listę brakujących treści i zdjęć, przesyłamy do Ciebie wytyczne o ich przygotowanie i przesłanie do nas celem umieszczenia na stronie www.
11. Wprowadzamy korekty i brakujące informacje. Zazwyczaj stosujemy 3 serie korekt, choć umożliwiamy Ci zwiększenie tej liczby.
12. Uruchamiamy stronę online i przeprowadzamy ostateczne testy oraz konfiguracje

Strona www to najważniejszy wirtualny pracownik w marketingu. Podczas procesu tworzenia przez nas strony internetowej opracujemy dla Ciebie strukturę nawigacji oraz specyfikację strony. W czasie realizacji przygotujemy autorski indywidualny projekt graficzny, a cała realizacja będzie spełniała zasady użyteczności User Experience.
Jak możecie zauważyć, na proces tworzenia strony internetowej składa się wiele czynników i etapów, jednak prawidłowo zaplanowana praca przyczynia się do lepszego efektu.

 

 

Ile trwa proces tworzenia strony internetowej?

Zastanawiasz się, ile czasu zajmują wszystkie etapy tworzenia stron internetowych? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od szeregu czynników – liczby podstron, czasu oczekiwania na feedback, ilości niezbędnej treści, liczby korekt i wielu innych. Jedno jest pewne – robimy wszystko, aby klienci mogli cieszyć się swoją nową stroną internetową najszybciej, jak jest to tylko możliwe.

Sprawdź naszą ofertę projektowania stron internetowych! Z przyjemnością pomożemy Ci w uruchomieniu witryny odpowiadającej w 100% potrzebom i Twoim, i Twoich klientów. W trakcie procesu tworzenia strony internetowej zadbamy o każdy aspekt graficzny, techniczny i organizacyjny.

Sprawdź naszą ofertę projektowania stron internetowych! 

Kategorie

Podobne artykuły

Nie chcesz niczego przegapić?

Najnowsze wpisy, porady
i materiały prosto na Twój e-mail