5 powodów, które przekonają Cię do systemu WordPress. Zalety i wady WordPress. [29/150]

Myślisz nad stworzeniem swojej pierwszej strony internetowej i zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego CMS? Przybliżmy Ci zalety oraz wady systemu WordPress, jednego z najpopularniejszych CMSów na świecie.

WordPress niewątpliwie ma wiele zalet, dlatego zaczniemy od PLUSÓW tego systemu!

 • Popularność.
  Popularność systemu na całym świecie sprawiła, że w Internecie jest bardzo dużo poradników, które pomogą Ci rozwiązać niejedno wyzwanie. W Polsce mamy również wielu specjalistów od obsługi WordPressa, którzy w razie potrzeby pomogą naprawić dany problem lub wykonają dane pracę takie jak: aktualizacja produktów, szablonów, dodanie nowych zdjęć, utworzenie nowej podstrony itp.

 • Intuicyjność.
  Zdecydowanie jedna z najważniejszych zalet systemu Wordpess jest łatwość w obsłudze i intuicyjność. CMS ten nie wymaga od użytkownika znania języka HTML oraz PHP. Panel, który został stworzony jest przejrzysty i zrozumiały nawet dla osób mniej zaawansowanych. W prosty sposób będziemy umieli zmienić wygląd strony, dodać treść czy media. Jesteś osobą początkującą i chcesz dowiedzieć się, jak obsługiwać system WordPress? Zapraszamy do naszego poradnika!

 • Wtyczki.
  Tysiące wtyczek, które oferuję WordPress ułatwią Ci dodanie wybranych elementów, które wzbogacą Twoją stronę www. Może to być formularz, mapa z dojazdem, ale również wtyczki, które pomogą Ci w optymalizacji SEO, utworzą kopie zapasową strony i wiele innych!

 • Zarządzanie
  Zmiana grafiki, treści czy dodanie nowego produktu na istniejącą już stronę? Nic trudnego! Panel WordPress został zaprojektowany w taki sposób, aby nawet dla osoby początkującej nie stanowiło to problemu.

  wordpress zalety wady

Oprócz zalet tak jak każdy system CMS również WordPress posiada wady.

 • Wyjątkowość szablon.
  Większość szablonów, które są oferowane przez system są bardzo do siebie zbliżone. Użytkownik, który chce, aby jego strona była nietuzinkowa niestety musi znać HTLM oraz PHP. Autorskie szablony są oczywiście możliwe, jednak niezbędna jest tu pomoc specjalistów. Studio Kreacja to agencja marketingowa, która zaprojektuje zupełnie coś odmiennego od standardów i wyróżni Twoją firmę spośród konkurencji.
 • Wiele nie jakościowych wtyczek.
  Tysiące wtyczek to zaleta, ale również wada… Wybór odpowiedniej wtyczki jest nie lada wyzwaniem dla osoby początkującej. Jaki wpływ mają wtyczki? Zbyt duża ilość wtyczek może negatywnie wpłynąć na wydajność systemu.
 • Bezpieczeństwo.
  Z racji, że jest to najpopularniejszy system CMS jest on również najchętniej atakowanym CMSem przez hakerów. Istotną tutaj kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie oraz posiadanie kopii zapasowych strony.

WordPress posiada zarówno wady jak i zalety tak jak każdy inny CMS. Pomimo tego jest to system, który jest wart uwagi zwłaszcza dla prostych projektów stron www oraz blogów.

Chcesz stworzyć stronę firmową, wizerunkową, bloga czy serwis korporacyjny? Sprawdź naszą ofertę

Kategorie

Podobne artykuły

Nie chcesz niczego przegapić?

Najnowsze wpisy, porady
i materiały prosto na Twój e-mail