8 porad, jak skutecznie przygotować się do tworzenia strony internetowej. [33/150]

Prowadzisz firmę, ale nie posiadasz jeszcze strony www? Chciałbyś zlecić stworzenie jej profesjonalistom z agencji reklamowej? Przedstawiamy 8 porad, jak skutecznie przygotować się do tworzenia strony internetowej.

 1. Zadaj sobie pytanie kim jesteś.
  Najważniejszym etapem, aby zacząć działań nad stroną www jest zadanie sobie pytań: Kim jestem? Kim jest moja firma? Jakie wartości daje? Co jest dla mnie ważne?
  Wizerunek strony powinien odzwierciedlać charakter Twojej firmy i być dostosowany do Twoich klientów. Odpowiedzenie na te pytania pozwoli osobom, które będą odpowiedzialne za projektowanie strony internetowej na lepsze poznanie potrzeb i dopasowanie strony pod Twoją branże.

 2. Określ cel stworzenia strony www.
  Chcesz stworzyć stronę internetową, ale w jakim celu? Chcesz zbudować wizerunek? Przyciągnąć nowe osoby? Zachęcić do kontaktu a może sprzedawać dzięki niej? To wbrew pozorom ciężkie pytanie. Nie możemy zakładać, że tworzymy stronę internetową bo wszyscy ją mają. Wybór odpowiedniego celu sprawi, że dostosujemy pod niego stronę. Inaczej zaprojektujemy stronę, która ma ukazywać portfolio i inaczej stronę, która ma sprzedawać.

 3. Stwórz personę.

  Kim jest mój klient? W jakim wieku jest? Na co zwracają uwagę?
  Nasze stronę www projektujemy z myślą o odbiorcach, dlatego bardzo ważne jest poznanie ich bliżej – od ich potrzeb po ich zainteresowania. Na tym etapie stwórz 2-3 persony idealnego klienta. Zastanów się, jacy oni są i postaw się na ich miejscu. Wypisz wszystkie elementy, na które mogą zwrócić uwagę i sprawią, że zostaną na Twojej stronie na dłużej.
 4. Zbierz całą identyfikację wizualną.Logo, zdjęcia, czy grafiki to bardzo ważny element na Twojej stronie www. Jakościowa identyfikacją wizualną to jakościowa strona www. Zadbaj o to, aby Twoje grafiki oraz zdjęcia były w jak najwyższej jakości – przyciągną one uwagę i będą estetyczne. Nie posiadasz odpowiedniej identyfikacji wizualnej? Napisz do nas! 
 5. Poszukaj inspiracji i przejrzyj strony konkurencji.Nie bój się zajrzeć na strony konkurencji lub branż pokrewnych. Być może znajdziesz tam styl, w którym kierunku chciałbyś iść. Zbierz kilka takich stron i podeślij profesjonalistom – będą oni wiedzieli w jakim kierunku iść i na pewno sprostają Twoim oczekiwaniom.

 6. Określ, jakie rozwiązania marketingowe będą Ci potrzebne.Zdecyduj co ma być na Twojej stronie – newsletter, czat, formularz kontaktowy a może kalendarz? Są to informację, które pomogą dopasować programiście stronę do Twoich potrzeb.
 7. Przygotuj treść na stronę.Content na stronie to istotny element nie tylko dla pozycjonowania, ale również dla odbiorców. Jeśli wiesz z jakich podstron będzie składać się Twoja strona internetowa możesz zacząć pisać! Pamiętaj o słowach kluczowych i wszystkich najistotniejszych informacjach, które przydadzą się twoim klientom. Standardowymi podstronami są zakładki: o nas, kontakt, opis produktów/usługi.
 8. Zleć stworzenie strony www profesjonalistom i przekaż wszystkie zebrane wcześniej wskazówki.Dobry projekt strony to pozytywny wizerunek firmy. Nie warto tu oszczędzać. Profesjonalnie przygotowana strona internetowa budzi więcej zaufania i jest bardziej przejrzysta. Nie jest również tajemnicą, jak ważne jest UX strony, czyli użyteczność strony. Poprawny projekt strony www sprawi, że zdobędziesz nowych klientów i zwiększysz swoje zyski!

  Zapraszamy! Stworzymy dla Ciebie strony www od zera.

 

Kategorie

Podobne artykuły

Nie chcesz niczego przegapić?

Najnowsze wpisy, porady
i materiały prosto na Twój e-mail