Co to jest identyfikacja wizualna i dlaczego jest taka ważna?

Definiując czym jest identyfikacja wizualna, można powiedzieć, że jest to całokształt różnego rodzaju symboli, które są stosowane przez firmę. Symbole te są stosowane przez firmę w celu podniesienia jej rozpoznawalności na zewnątrz. Można więc powiedzieć, że kolorystyka, logo czy inne elementy stają się wyznacznikiem firmy na rynku. Jest to popularna i skuteczna praktyka, o czym świadczy rozpoznawalność na podstawie np. znaku graficznego znanych na całym świecie marek.

Identyfikacja wizualna jest to znaczący sposób na tworzenie wizerunku formy, budowania jej tożsamości oraz świadomości. Nic więc dziwnego, że jest ona bardzo ważnym elementem strategii promocyjnej każdej firmy. Bez wątpienia identyfikacja wizualna pozwala na przewagę komunikacyjną za pomocą zbudowania miłych i pozytywnych skojarzeń, które przypisane będą marce. Trzeba pamiętać, że tożsamość wizualna firmy to składowa wielu elementów takich jak: kolorystyka, logo, hasło, układ tekstu i wielu innych i każdy z nich jest niezwykle istotny w tworzeniu spójnej całości.

Czy identyfikacja wizualna jest naprawdę potrzebna?

Bez wątpienia umiejętne oraz konsekwentne stosowanie identyfikacji wizualnej poprawia pozycję firmy na rynku i wzmacnia jej konkurencyjność na rynku. Coraz więcej firm, korzystając z doświadczenia znanych marek zaczyna dostrzegać zalety identyfikacji wizualnej i przekonuje się, że dzięki temu można szybko i na długo zaistnieć w świadomości klientów i zdobyć ich zaufanie. Ponieważ dla odbiorców usług duże znaczenie mają szczegóły, identyfikacja wizualna powinna stać się znaczącym elementem każdej kampanii marketingowej. W znacznym stopniu przyczyni się ona do zwiększenia popularności firmy, a tym samym zwiększy przynoszące przez nią zyski.

Przykładowe identyfikacje wizualne

identyfikacja wizualna bmss

2

srem7

corporate identity warszawa

searchpr1na

lewtrans3

Podsumowując, można określić 3 powody, dla których warto stworzyć system identyfikacji wizualnej:

  1. Jasny przekaz, który wyróżnia firmę na tle innych przedsiębiorstw
  2. Nowatorska i przede wszystkim skuteczna komunikacja firmy z otoczeniem
  3. Ułatwienie identyfikacji oraz zwiększenie rozpoznawalności firmy na rynku

Tagi

Podobne artykuły

Nie chcesz niczego przegapić?

Najnowsze wpisy, porady
i materiały prosto na Twój e-mail