5 porad jak prawidłowo założyć bloga [26/150]

Zastanawiasz się jak prawidłowo założyć bloga? Dobrze trafiłeś! W tym artykule zebraliśmy wszystkie najistotniejsze elementy w procesie zakładania bloga, na które powinieneś zwrócić uwagę.

Zacznijmy od początku, czyli od samego wyboru tematu bloga.

Chcesz pisać bloga hobbystycznie dla siebie? Nie masz się czym przejmować. Problem zaczyna się w momencie, kiedy myślisz o zarabianiu na blogu – tutaj niezbędna jest analiza konkurencji i poszukanie odpowiedniej niszy w blogosferze. Pamiętaj jednak, jeśli masz zbyt wąską grupę odbiorców nie będziesz miał dużego ruchu.

Nazwa bloga.

Istotnym elementem jest wybór nazwy bloga. Nazwa powinna obrazować temat, który poruszany będzie we wpisach.

 

Domena, hosting oraz wybór CMS.

Sprawy bardziej techniczne takie jak wybór nazwy oraz dopasowanie domeny mają ogromny wpływ pod kątem pozycjonowania Twojego bloga oraz budowania wizerunku. W momencie, kiedy nazwa bloga została wybrana, kolejnym krokiem jest wybór domeny (domena to np. studiokreacja.pl czy mrpost.pl) oraz hostingu. Rejestracja domeny jest płatna (domenę należy co roku odnawiać i opłacać). Tak samo jest w przypadku hostingu.

Kolejną istotną kwestią jest wybór CMS, na którym będziemy działać. Jest to istotnie ważne, ponieważ to właśnie tam będziesz dodawać swoje wpisy i edytować je. Ważne, aby był on prosty i intuicyjny w obsłudze.
Na rynku jest wiele systemów CMS, jednak zakładając bloga polecamy Ci CMS WordPress. Głównymi zaletami zaraz po intuicyjności oraz łatwości w obsłudze jest możliwość instalowania dowolnych wtyczek oraz baza wielu szablonów.

CI (Identyfikacja wizualna)

Zadbaj, aby Twój blog był spójny z Twoją komunikacją na innych kanałach. Wybierz taki szablon, który będzie atrakcyjny wizualnie dla Twoich odbiorców. WordPress posiada wiele darmowych szablonów – któryś na pewno Ci się spodoba!

Promocja bloga oraz odpowiednia optymalizacja.

Ostatni, ale również ważny element to promocja oraz optymalizacja Twojego bloga. Chcąc wybić się musisz pamiętać o SEO czy social mediach. Dostarczaj swoje okrojone treści na Facebooku czy Instagramie – całość wiedzy natomiast umieść na blogu. W ten sposób osoby zainteresowane wejdą na Twoją stronę www.

Potrzebujesz hostingu lub domeny? Pomożemy! Skorzystaj z Naszej oferty.

Kategorie

Podobne artykuły

Nie chcesz niczego przegapić?

Najnowsze wpisy, porady
i materiały prosto na Twój e-mail