3 systemy CMS, czyli doradzamy, który wybrać

Czym właściwie jest CMS? Jest to system, za pomocą którego możemy samodzielnie modyfikować treść witryny bez znajomości programowania. Na rynku znajdziemy ogromną ilość takich systemów, jednak który z nich wybrać? W naszym artykule odpowiadamy na pytanie, jaki system CMS będzie dla Ciebie odpowiedni.

WordPress

Aby odpowiedzieć na pytanie, jaki CMS wybrać, zaczynamy od zdecydowanie najpopularniejszego systemu CMS, jakim jest WordPress. Swoją popularność w dużym stopniu zawdzięcza prostej obsłudze oraz oprogramowaniu „open source” tzn.: licencja daje możliwość legalnego i bezpłatnego kopiowania. 

 • Łatwy w obsłudze 

Chyba nie znajdziecie prostszego w obsłudze systemu CMS, ponieważ działa bardzo intuicyjnie. WordPress nie wymaga znajomości skryptów PHP czy języka HTML.  

 • Wtyczki 

Na WordPressie znajdziesz kilkanaście tysięcy wtyczek, które możesz do woli instalować na swojej stronie.  

 •  Szablony 

Oprócz ogromnej ilości wtyczek znajdziesz tutaj sporo szablonów, dzięki którym zmienisz wygląd swojej strony.  

 •  SEO 

WordPress przyczynia się do osiągania wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania.

 

Joomla!

Jeśli zastanawia Was, jaki system CMS jest nieco bardziej złożony niż WordPress, to przedstawiamy Wam Joomla! Jest to otwarte oprogramowanie (ang. open source). 

 • Wtyczki  

Joomla! oferuje sporą ilość wtyczek, dzięki którym zainstalujesz przeróżne dodatki.  

 • Zaawansowana administracja 

W tym systemie panel domyślny jest bardziej zaawansowany niż w przypadku WP, ale według nas jest to minus tego rozwiązania. Przecież wolimy prostsze i bardziej intuicyjne systemy.  

 • Adresy URL 

Linki generowane przez ten skrypt mają wpływ na lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania.   

 

Drupal!

Jest to jeden z najbardziej kompleksowych systemów CMS. Również i w tym przypadku mamy do czynienia z systemem typu „open source”. Jeśli pytasz, jaki CMS do bardzo rozbudowanych witryn, to koniecznie sprawdź Drupal! 

 • Nowoczesność 

Drupal jest bardzo nowoczesnym i funkcjonalnym system CMS do tworzenia rozbudowanych treści 

 • Wtyczki 

Posiada tysiące rozszerzeń oraz pluginów.  

 • Wsparcie 

Podobnie jak w wyżej wymienionych systemach również tutaj możesz liczyć na ogromne wsparcie techniczne.  

 • Zaawansowane opcje  

System ma zdolność do tagowania oraz daje możliwość zarządzania różnymi treściami.

Jaki system wybrać? 

Wszystko zależy od Twoich umiejętności i preferencji. Jeśli planujesz bardzo rozbudowaną stronę, a Twoje umiejętności są bardzo zaawansowane to, możesz śmiało korzystać z Drupala. Jednak, jeśli dopiero zaczynasz i nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej strony, to warto w tym przypadku skorzystać z systemu WordPress, ponieważ jest to jeden z łatwiejszych systemów CMS.

Jaki system CMS będzie dla Ciebie? Najpopularniejszy w Polsce system to WordPress. Dostępnych jest do niego wiele motywów i wtyczek. To pomoże w szybkim i łatwym dostosowaniu jego możliwości do naszych potrzeb. Ponadto sprawdza się doskonale na prostszych stronach internetowych, ale można przy włożeniu odpowiedniej pracy wykonać zaawansowane witryny.

Jaki CMS dla bardziej rozbudowanych stron internetowych? Jaki CMS wybrać, kiedy potrzebujemy wykonać bardziej skomplikowane witryny? Joomla! to CMS, który jest mniej popularny, ponieważ nie jest tak intuicyjny jak WordPress, ale ma bardziej zaawansowane opcje i bardzo dobrze zarządza treścią naszej strony internetowej.

Drupal!, to jak już wcześniej pisaliśmy, system, który docenią osoby zapoznane z HTML, PHP i CSS. Ten system CMS wymaga takiej wiedzy, aby dokonywać bardziej skomplikowanych i rozbudowanych zmian. To jednak pozwala na dużą swobodę przy konstruowaniu zaawansowanych stron internetowych.

My korzystamy z WordPress do większości stron. Na WordPress postawisz sklep internetowy, a nawet rozbudowany serwis www. Drupal możemy polecić przy bardzo wielkich projektach, które muszą się szybko ładować np. Hurtownia internetowa lub system banku, albo serwis pożyczkowy.

Sprawdź jakie strony stworzyliśmy na WordPress!

Kategorie

Podobne artykuły

Nie chcesz niczego przegapić?

Najnowsze wpisy, porady
i materiały prosto na Twój e-mail